رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۰۴:۰۳ ۲۰۲۲/۲۲/۰۵     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

همستر

اسم همستر برگرفته از کلمه آلمانی همسترن به معنای انباردهنده می باشد و این نام را به دلیل اینکه این حیوان غذایش را در کیسه لب هایش حمل می کند، بر او نهاده اند. همستر از خانواده جوندگان است و شب ها بیدار و در طول روز استراحت می کند.

پرورش قورباغه

در کشورهای توسعه یافته مثل آمریکا و اروپا با وجود زمین و نیروی کار گران قیمت پرورش قورباغه بزرگ آمریکایی، غیراقتصادی است چون قورباغه های پرورشی از آسیا با قیمت کم به این کشورها صادر می شوند در کشورهای آسیایی به علت نیروی کار و زمین ارزان، پرورش قورباغه دارای صرفه اقتصاد

پنگوئن امپراطور

پنگوئن امپراطور بلندترین و سنگین ترین نوع پنگوئن های موجود و بومی ناحیه ای در قطب جنوب است. نوع نر و ماده این پنگوئن در پر و بال و اندازه شبیه هم است و قدشان به ۱۲۲ سانتی متر و در زمان های مختلف وزنشان بین ۲۲ تا ۴۵ کیلوگرم است.

پروانه

پروانه ها قسمت عمده ای از جهان حشرات را تشکیل می دهند و طبق محاسبات دانشمندان تاکنون یکصد هزار نوع از این حشره شناخته شده است. بالهای پروانه ها را پولک های شفاف و رنگارنگ پوشانیده که طرز قرار گرفتن آنها از شاهکارهای خلقت به شمار می آید.

طاووس

دم طاووس نر  به طول یک متر و نیم و معمولا ترکیبی است از رنگ‌های آبی و سبز به صورت قطاری قرار می‌گیرند که ۶۰ درصد از طول پرنده را تشکیل می‌دهد، طول عمر این پرنده بین ۱۰ تا ۲۳ سال است و وزنی بین ۴ تا ۶ کیلوگرم دارد.

آموزش مرغ مینا

مرغ مینا بعد از کاسکو از نظر هوش بهترین است. این پرنده اغلب از هند و پاکستان و افغانستان وارد ایران می شود اما نوع هندی آن از نظر هوش بهترند.

تغذیه ماهیان آکواریومی

برای پرورش ماهی تزئینی، اطلاع داشتن از احتیاجات غذایی آن امری ضروری است تا بتوانیم نسبت به تغذیه فعالشان اقدام نماییم. تغذیه فعال تامین کنند مواد پایه تشکیل دهنده مواد غذایی نظیر: پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین و مواد معدنی می باشد.

مدیریت دمای آب آکواریوم

برای پرورش و نگهداری ماهی تزئینی باید به نیازهای محیطی و بیولوژیک ماهی توجه نماییم. ایجاد محیط مناسب از لحاظ پارامترهای کیفی آب نظیر: دما، درجه قلیایی، شوری، کدورت و دوره نوری از مواردی است که باید به آنها توجه کرد.

شعور حیوانات

بر اساس حکمت و مبانی دین اسلام تمامی موجودات عالم هدفمند خلق شده اند. در سوره انعام آیه ۳۸  خداوند می فرماید هیچ جنبنده ای در زمین و هیچ پرنده ای که با دو بال خود پرواز می کند، نیست مگر اینکه امت های همانند شما هستند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب