رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۷:۰۰:۱۱ ۲۰۲۲/۲۲/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

بیماری های پوستی ورزشکاران

بیماری های پوستی ورزشکاران یک گروه متمایز از بیماری هایی است که فعالیت بدنی تکراری همراه با عوامل استرس زای محیطی، ورزشکار را در بالاترین سطح احتمال ابتلا قرار می دهد.

تاثیر ورزش شدید بر سیستم تولید مثل انسان

يکي از سيستم هاي فيزيولوژيک که نسبت به فشار تمرين حساس است سيستم هورموني دستگاه توليدمثل مي باشد. سيستم فيزيولوژيک بدن انسان تحت تأثير فشار بالاي تمرينات ورزشي قرار دارد. در ورزشکاران پيشرفته، اين فشار به دليل حجم و شدت بالاي برنامة تمريني بيشتر است.

تاثیر ورزش بر هورمون رشد

هورمون رشد از بخش قدامي هيپوفيز و طي يك توالي ضرباني ترشح مي شود و به محرك هاي فيزيولوژيكي چون خواب و ورزش پاسخ مي دهد. اين هورمون در رشد انسان تأثير به سزايي دارد.

تاثیر متفاوت ورزش بر زنان و مردان

هر چند به طور تحت اللفظی فعالیت فیزیکی به هرگونه حرکت بدنی گفته می شود، ولی در مطالعات اپیدمیولوژیک به حرکتی که مصرف اکسیژن را به طور چشم گیری افزایش دهد فعالیت فیزیکی گفته می شود و از فعالیت فیزیکی که جهت بهبود سلامتی طراحی شود به عنوان ورزش یاد می شود.

تاثیر ورزش شدید بر ذخایر آهن بدن

kamhkoni

ریز مغذی ها (ویتامینها و مواد معدنی) بخش مهمی از مواد مغذی هستند که در صورت خارج بودن از محدوده طبیعی ممکن است سلامت فرد را دچار اختلال کنند. آهن یکی از مواد معدنی است که نقش های ضروری در بدن انسان ایفا می کند.

دو روش برای کاهش خستگی در ورزشکاران

varzesh

هنگام انجام فعالیت های ورزشی شدید، عضله اسکلتی در معرض علائم خستگی قرار می گیرد. خستگی بر تداوم فعالیت های ورزشی اثر نامطلوب گذاشته و از کیفیت کار ورزشکاران می کاهد.

تاثیر پیاده روی بر دیابت

diabet

امروزه نقش مثبت فعاليتهاي جسماني و ورزشي در سلامت جامعه بشري و در پيشگيري و كنترل بسياري از بيماريها از جمله بيماري ديابت تاييد شده است.

ورزش های مناسب در دوران بارداری

تستی

در سال ۱۹۸۵ کالج آمریکایی زنان و مامایی راهنمای ورزش در دوران بارداری را به اطلاع عموم رساند و اعلام کرد که زنان حامله فعال باید شدت و مدت و فاصله و نوع ورزش خود را در حد و مرزی قرار دهند که کمترین آسیب را برای مادر و نوزاد داشته باشد و در سال ۱۹۹۴ پیشنهاد خود را بهبود

تاثیر ورزش بر مغز

در حال حاضر شواهدي مبنی بر اینکه ورزش فوایدي را براي عملکرد مغز فراهم می آورد در دست است.

کاهش وزن با تمرینات مقاومتی و زنجبیل

به دليل عدم وجود روش هاي درماني ايمن و موثر جهت كاهش وزن استفاده از فعاليت بدني و همچنين مکمل هاي غذايي گياهي با هدف كاهش وزن افزايش يافته است. داشتن فعالیت بدنی منظم به عنوان یکی از روش های کاهش وزن و بالطبع کاهش چربی بدن در نظر گرفته می شود.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب