رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۰۱:۳۰ ۲۰۲۲/۲۲/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

پوسیدگی دندانی کودکان

پوسیدگی دندانی پوسیدگی دندانی بیماری عفونی باکتریایی مسری و قابل پیشگیری است که در ایجاد آن عوامل متعددی نقش دارند و در سالهای اخیر در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه افزایش یافته است.

چرا ارتودنسی مهم است

از دیرباز دندانهای نامنظم، درهم و برهم و بیرون زده برای بعضی از افراد به عنوان یک مشکل مطرح بوده است و پیشینۀ تلاش برای رفع آنها دست کم به ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

تاثیر نوشابه بر دندان

زندگی امروزی مصرف رو به افزایش نوشیدنی های گازداررا سبب شده است. نوشابه ها حاوی مقادیر بالایی فسفر در مقابل مقادیر کم کلسیم هستند، که می تواند باعث تغییر نسبت کلسیم و فسفر در بدن و دفع زیاد کلسیم از بدن شود.

افزایش پوسیدگی دندان در کودکان چاق

پوسيدگي دندان یکي از بيماریهای شایع و قابل پيشگيری کودکان مي باشد. پوسيدگي های دنداني مي تواند منجر به درد، عفونت، اختلال در تغذیه، افزایش خطر پوسيدگي جدید در دندان های شيری و به دنبال آن تاثيرات نامطلوبي در رویش دندان های دائمي شود.

پوسيدگي دندان

پوسيدگي دندان یکي از بيماریهای شایع و قابل پيشگيری مي باشد. پوسيدگي دندان یک بيماری عفوني مزمن بوده که برخلاف سایر بيماری های عفوني نمي توان آن را توسط آنتي بيوتيک متوقف کرد.

روش های سفید کردن دندان

امروزه سفید کردن دندان به یک درمان متداول در دندانپزشکی زیبایی تبدیل شده است. یکی از عوامل مهم و تأثیر گذار در زیبایی تغییر رنگ دندانی است که می تواند، ظاهر دندان را از حالت طبیعی خارج کرده و در نتیجه فاکتور زیبایی را در شخص مختل سازد.

روش های برطرف کردن بوی بد دهان

درمان بوی بد دهان بستگی به علت ایجاد کننده آن دارد. بوی بد دهان به دلایل داخل دهانی می تواند پاتولوژیک یا فیزیولوژیک باشد. در هر صورت رعایت بهداشت دهان و دندان با روش هایی مثل مسواک زدن، نخ کشیدن و تمیز کردن زبان توصیه می شود.

تعیین جنسیت از روی دندان ها

تعیین جنسیت در رابطه با مباحث دادگاهی یکی از مراحل مهم در پزشکی قانونی است. اختلاف جنسیت در اسکلت انسان در بسیاری از جوامع بررسی شده است اما بررسی های مربوط به دندان کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

علت بوی بد دهان

هالیتوزیس واژهای با ریشه لاتین  و یونانی به معنای نفس نامطبوع است. ساطع شدن بوی نامطبوع نفس از طریق دهان موجب می شود که بسیاری از بیماران برای درمان به دندانپزشکان مراجعه نمایند.

علل کشیدن دندان در بزرگسالان

دندان ها برای جویدن، لبخند زدن و صحبت کردن مهم هستند و نگهداری دندان ها تا بیشترین زمان ممکن می تواند سلامت دهان را تضمین کند. کشیدن دندان ها به هر دلیلی که باشد تأثیرات منفی بر کیفیت زندگی از لحاظ زیست شناختی، روح و روان و اجتماعی در انسان می گذارد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب