رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۸:۱۴:۳۴ ۲۰۲۲/۲۷/۰۹     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

زگیل

زگیل ها غدد ریز و گرد یا برآمده ای هستند که ممکن است رنگی تیره تر یا روشن تر از پوست اطرافشان داشته باشند. زگیل در اثر ویروسی از خانواده پاپیلومای ایجاد می شود که به منافذ بسیار ریز پوست نفوذ می کنند.

تاثیر آکوتان بر پوست

آکوتان شکلی از ویتامین آ است که باعث کاهش ترشح چربی از غدد چربی پوست شده و در نتیجه پوست با سرعت بیشتر تجدید و نو می شود.

برنزه کردن پوست

برنزه شدن عکس العمل طبیعی پوست در مقابل اشعه آفتاب می باشد. سلول های ملانوسیتس در اپیدرمیس که کار آنها ایجاد رنگ طبیعی بدن می باشد با اشعه آفتاب تحریک می شوند تا ملانین تولید کنند. ملانوسیت، ملانین بیشتری تولید می کند تا پوست را محافظت کند.

تاثیر خواب بر پوست

اگر خواب کافی به مدت ۶ تا ۸ ساعت نداشته باشید، آثار خستگی روی پوست تان دیده می شود. خواب کافی سبب تنظیم متابولیسم بدن شده و موجب دفع مواد زاید و سمی از عضلات، کبد و پوست می شود.

روش های پاک کردن خالکوبی

روش های متعددی برای برداشتن و پاک کردن خالکوبی وجود دارد شامل جراحی و بریدن ناحیه حاوی خالکوبی و سپس دوختن ناحیه، درم ابریشن مکانیکی ( که در این روش از یک وسیله گردان جهت سایش پوست و رنگ داخل آن استفاده می شود)؛ میکرودرم ابریشن که توسط پاشاندن پودرهای کریستال اکسید آلوم

خالکوبی

خالکوبی به وارد کردن رنگ ماندگار و پاک نشدنی در لایه میانی پوست از طریق سوراخ کردن آن با سوزن گفته می شود. به عبارتی دیگر با آسیب رساندن به اولین سد دفاعی بدن یعنی پوست و تخریب آن، مواد شیمایی زیانبار، برای سال ها، در بدن جایگزین می شوند.

علت بوجود آمدن خال

خال ها و لك هاي پوستی به دلایل مختلفی به وجود می آیند، یکی از این دلایل مربوط به مدت زمانی است که بدون حفاظت در برابر نور خورشید قرار گرفته باشید.

انواع خارش و درمان آن

خارش یک کنش و واکنش جالب است که در بدن رخ می دهد. عمل خارش نشان می دهد که بدن ما چگونه به طور مثال در مقابل مهمان های ناخواسته ای مثل زنبور یا شپش که ما را نیش زده اند و یا تماس پوست بدن ما با یک ماده و عنصر چگونه واکنش نشان می دهد.

حلقه سیاه دور چشم

علاوه بر پف کردگی و تورم چشمان، بعضی افراد با حلقه سیاه دور چشم در حال مبارزه هستند. این سیاهی اطراف چشم، اغلب باعث می شود که فرد خسته، بیمار و یا پیرتر از واقعیت به نظر برسد. به نظر متخصصان این مشکل اغلب به غلط تفسیر می شود و در نتیجه درمان آن نیز مشکل به نظر می رسد.

حاملگی و خطوط پوستی

خطوط حاصل از کشیدگی پوست زمانی ایجاد می شود که بدن سریع تر از توانایی پوست در انطباق با آن رشد کند. در نتیجه فیبرهای الاستیک زیر سطح پوست شکسته شده و منجر به خطوط روی پوست می شوند. معمولا افراد حدود ۱۵ کیلوگرم در طول ۹ ماه بارداری وزن اضافه می کنند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب