رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۲۳:۵۳ ۲۰۲۱/۲۹/۱۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

كاربرد RFID ىر بيمارستان

rfid

سیستم شناسایی از طریق فرکانس رادیویی یک فناوری بی سیم است که برای شناسایی خودکار استفاده می شود. این سیستم از امواج رادیویی برای جمع آوری و انتقال اطلاعات بدون هیچ دخالت انسانی استفاده می کنند.

شناسایی افراد از روی نحوه راه رفتن

در سالهاي اخیر روشهاي جدید شناسایی انسانها ارائه گردیده که از آن جمله می تـوان بـه چهره، گفتار، عنبیه چشم، کف دست، لاله گوش و طرز راه رفـتن نیز اشاره کرد.

نانو ذرات مغناطیسی

نانو ذرات مغناطیسی به علت ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها توجه بسیاری از محققین در زمینه ­های مختلف به سمت خود معطوف کرده‌اند.

نانوالیاف

نانوالیاف ها شامل دو دسته الیاف های نانومقیاس و الیاف های نانوساختار هستند. در الیاف های نانومقیاس ضخامت الیاف در ابعاد نانو کنترل می شود اما الیاف های نانوساختار ضرورتا مقیاس نانو ندارند اما سطح یا ساختار درونی این الیاف ها درمقیاس نانو کنترل می شود.

چگونه ربات ها تعادل خود را حفظ می کنند

ربات های چهارپا در هنگام حرکت در طبیعت  در معرض نیروهای خارجی ناشناخته می باشند. این نیرهای خارجی ممکن از یک عامل خارجی مانند برخورد یک شی خارجی بر بدنه ربات و یا از ناهمواری های سطوحی که ربات بر روی آن حرکت می کنند، ناشی گردند.

چاپ ۳بعدی

فرآيند چاپ سه بعدي، فرآيندي است كه كاربر رايانه را قادر به ساخت طرح موجود در سيستم مي كند.

ربات های متحرک بازرسی

ربات های متحرک بازرسی در صنایع متنوعی چون آب و فاضلاب، نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد گسترده ای دارند. این ربات ها برای شناسایی عیوب ایجاد شده در سازه به محیط ارسال می گردند.

هوشمندسازی خودروها

برای کاهش مشکلات ناشی از خطای انسانی، هوشمندسازی خودروها، بسیار مفید است. منظور از خودرو هوشمند خودرویی است که بتواند مسیر خود را از میان موانع بدون دخالت راننده طی کند. این مساله در گذشته به طور گسترده در علم روباتیک مورد بررسی قرار گرفته است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب