رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۲:۵۰:۴۳ ۲۰۲۳/۱۱/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

اثرات شن بازی درمانی بر کودکان

شن بازی درمانی روشی برای درمان کودکان و بزرگسالان است که توسط کالف در سال ۱۹۸۰ ارائه شد. کالف اولین فردی بود که با کنار هم قرار دادن مجسمه های کوچک و شنی و به کارگیری اصول نظریه یونگ، مراجعان خود را درمان کرد.

رابطه تغذیه با هوش کودکان

کودکانی که در دوران قبل از سه سالگی دچار کمبود پروتئین و یا کمی کالری بوده اند همواره نمرات کمی در تست های هوشی کسب کرده اند. در یک تحقیق گروهی، رژیم غذایی کودکانی که گرفتار بدی تغذیه بوده اند قبل از دو سالگی تغییر دادند و غذای خوب و مغذی به آنها خوراندند.

تاثیر یادگیری زبان دوم بر مغز کودکان

به دلیل نیاز حکومتها به جهانی شــدن و گشایش های فرهنگی، دو/چندزبانگی به یک پدیده اجتماعی تبدیل شده اســت. به طور کلی، به منظور سهولت دسترسی به اطلاعات با استفاده از اینترنت، افراد در معرض چند زبان قرار می گیرند و چندزبانگی به طور فزاینده ای در جهان در حال گسترش است.

ادبیات کودک در ژاپن

اولین کتاب های کودک در ژاپن، همچون غرب، فقط جنبه آموزشی داشتند. این کتاب ها در حدود قرن چهاردهم منتشر می شدند؛ یعنی زمانی که جانشینی طبقه جنگجویان یا همان سامورایی ها به جای اشرافیت، در صدر تغییرهای ایجاد شده در فرهنگ ژاپنی به شمار می رفت.

چطور کودکان را خدا آشنا کنیم

كودكان سرشــار از كنجكاوى و حقيقت جويى هستند و بر اين اساس معمولا مربیان و والدین را در معرض سوالات گوناگون درباره خدا قرار می دهند. ادراك كودك پيش دبستانى با گروه هاى سنى بالاتر از خود متفاوت است.

چطور کودکان را به آموزش علاقه مند کنیم

آموزش کودکان باید همراه و همسو با نیازها و علاقه های آنان باشد. در این ارتباط، بزرگسالان باید خود را در جایگاه کودک قرار دهند و بگذارند دنیای زیبایی را که کودک با چشمان کنجکاوش می بیند بدون تغییر باقی بماند.

۵ راهکار برای کمک به کودکان خجالتی

برخی پدر و مادران با زدن برچسب خجالتی به کودک خود و او را خجالتی خطاب کردن، به تحقق این پیشگویی تشویق کرده و گاه با تعریف و تمجید کودک خجالتی و محجوب خود در تعاملات اجتماعی، رفتار خجالتی وی را تقویت می کنند.

چطور هوش کلامی کودکان را افزایش دهیم

کودکان به مهارت های زبانی کافی برای توسعه روابط اجتماعی خود، مشارکت در یادگیری مدرسه و یادگیری مدیریت و تنظیم رفتار خود نیاز دارند و این مهارت ها به توانایی کودکان برای مشارکت کامل در زندگی روزمره کمک می کند.

خدمات کتابخانه مونترال به کودکان

کتابخانه کودکان مونترال، موسسه غیرانتفاعی است که با هدف آشنا ساختن کودکان با دنیای کتاب، نزدیک به ۱۰۰ سال پیش فعالیتش را به صورت رایگان آغاز کرده است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب