رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۸:۰۷:۰۶ ۲۰۲۲/۲۷/۰۹     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

رابطه نزدیک بینی کودکان با تغذیه

نزديک بيني يک مشکل بينايي است که به طور معمول در کودکي ايجاد مي شود و در تمام دوران زندگي باقي مي ماند شيوع اين بيماري در کودکان به طور قابل توجهي در طول دهه هاي گذشته افزايش يافته است. تحقیقات نشان داده است که فاکتورهای محیطی در سبب شناسی نزدیک بینی نقش بازی می کنند.

علت سرکشی نوجوانان

والدینی که بیش از توان و استعداد کودکان از آنها انتظار دارند، یا آزادی و ابتکارشان را محدود می سازند و مقررات خشک و سختی را به آنان تحمیل می کنند، روح پرخاشگری و عصیان را در آنان تقویت می کنند، در این حالت است که کودک کینه پدر و مادر را به دل می گیرد و نه تنها به مقررات

رابطه سیگار با دیابت بارداری

دیابت بارداری یکی از انواع دیابت می باشد که با عدم تحمل کربوهیدرات در بارداری به وقوع می پیوندد. تقریبا ۳ تا ۵ درصد بارداری های با دیابت بارداری عارضه دار می شوند.

قد و وزن کودکان

قد انسان در طی دو سال اولیه زندگی به سرعت افزایش می یابد. بعد از دوسالگی قد در سرتاسر دوره کودکی، تا رسیدن به دوران بلوغ، با سرعت نسبتا آهسته ای افزایش می یابد.

چاقی کودکان

امروزه چاقی در بین کودکان موجب بروز سطح گسترده ای از مشکلات بهداشتی شده که پیش از این تنها در میان بزرگسالان دیده می شد مانند افزایش فشار خون، دیابت نوع ۲ و افزایش سطح کلسترول خون که بسیار نگران کننده است چرا که موجب افزایش میزان مرگ و میر و مرگ های زودرس در بزرگسالی می

حساسیت کودکان به شیر گاو

سیستم ایمنی کودکان حساس به شیر گاو پس از دریافت پروتئین های موجود در شیر با آنها مانند عفونت و بیماری برخورد می کند. در نتیجه موادی شیمیایی به نام هیستامین در بدن ترشح می شوند. هیستامین در نتیجه انواع حساسیت ها در بدن منتشر می شود.

اشعه های زیانبار در دوران بارداری

از میان اشعه های زیانبار، اشعه ایکس خطرناکتر است. زنان باردار نباید در معرض این اشعه خطرناک قرار بگیرند. اشعه ایکس بدون بو شکل و رنگ است اما تاثیر بسیار زیادی روی جنین دارد. سایر اشعه های قوی و مضر شامل آلفا، بتا و گامااست.

اثرات تلفن همراه در دوران بارداری

قرار گرفتن در معرض اشعه ها در دوران بارداری، اثرات بدی روی جنین در حال رشد می گذارد. حساس ترین زمان برای ابتلای جنین به مشکلات و بیماری ها، از ابتدای حاملگی تا حدود ۱۵ هفته پس از بارداری می باشد.

در انتخاب دوست به کودکان کمک کنید

داشتن یک دوست خوب، به بچه ها این امکان را می دهد که سلامت ذهنی و روحی خویش را توسعه بخشند. با این حال، برخی از کودکان از نظر اجتماعی با مسائلی روبرو بوده و نمی توانند به خوبی دوست پیدا کنند . لازم نیست کودک با همه دوست شود .

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب