رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۲۰:۰۸ ۲۰۲۱/۲۹/۱۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

تاریخچه شیشه های دوجداره

در سال ۱۸۴۰ میلادی در اسکاتلند، سرمای شدید زمستان، زندگی را در خانه های بزرگ دشوار ساخته بود. گرم کردن خانه هایی که اتاق های زیادی داشتند مشکل بود و هرچه خانه ها بزرگتر بودند دمای داخلی پایینتری داشتند.

بازسازی ترک های بتن با رسوبات میکروبی

با گسترش شهرنشینی، کاربرد بتن و مصالح ساختمانی به‌صورت گسترده در سراسر دنیا در حال افزایش است. بنابراین استفاده از مکانیزمی که بتواند در افزایش طول عمر سازه ‏های بتنی موثر باشد، ضروری است. دوام سازه ‏های بتن آرمه عموماً تحت تاثیر ترک قرار دارد.

ساختمان انرژی صفر

sakhteman

ساختمان انرژی صفر ساختمانی است که تراز تبادل انرژی سالانه آن با شبکه صفر باشد.

اصول طراحی عرصه میانی برای بازی کودکان

tarahi

اصول طراحی عرصه میانی مجتمع های مسکونی که منجر به افزایش تحریک حواس و تعاملات اجتماعی کودکان می شود و در انگیزش بازی آنها نیز موثر است به صورت زیر تبیین و راهبردهای طراحی عرضه می گردد:

پیاده راه سازی در شهر ترابزون ترکیه

pyadehrah

مراکز شهری بخصوص مراکز تاریخی شهر به دلیل بافت و مورفولوژی خاص خود و حضور بیش از اندازه سواره شهرها و شهروندان را با مشکلات عدیده اقتصادی-اجتماعی و فیزیکی و زیست محیطی مواجه کرده است، از مهمترین راهکارها برای حل این مشکلات محدود کردن حضور سواره در مراکز شهری با اجرا پرو

معماری رباتیک

memari

این روزها می بینیم و می شنویم که آسمان خراشی در مدت ۴۸ ساعت ساخته شده است، یا مجموعه های طراحی و ساخته شده اند که رویکرد صرفه جویی در مصرف انرژی در آن ها با کمک رباتها محقق شده است.

مقاوم سازی ساختمان با شاتکریت

moghavemsazi

ساختمانهای بنايی به دلیل سهولت تولید، اقتصادی بودن خاصیت عايق بودن و نماسازی ساده در مناطق زيادی از کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

ارتباط معماری مساجد با حضور قلب نمازگزاران

masjed

معماری مساجد گذشته به گونه ای بود که معماران وهنرمندان علاوه بر استفاده از فنون خاص معماری، تمام هنر خویش را به کار می گرفتند تا مسجدی بسازند که جز ءجزء آن سبب آرامش نمازگزار باشد و او را به توحید وخداشناسی رهنمون شود.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب