رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۴۹:۲۷ ۲۰۲۴/۲۴/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

هوش مصنوعی در مدیریت شهری

تاثیر هوش مصنوعی را اکنون می توان در همه جهات و نقاط زندگی مردم دید. آیفونی که قادر به تشخیص اعضای خانه است یا تلویزیونی که نور صفحه نمایش دلخواه را با تعداد افراد تنظیم می کند، همه و همه کاربردهای هوش مصنوعی هستند.

طراحی دیجیتال در معماری

در فرآیندهای طراحی غیردیجیتال، پردازش و مدیریت دانش کمی، به روش های معمول و بدون کمک رایانه ها انجام می پذیرد و دانش کمی و کیفی آمیخته با یکدیگر، مجموعه دانسته های طراحی را تشکیل می دهند و طراح به عنوان ایده پرداز اصلی، نحوه تأثیرپذیری نتایج کار از مجموعه دانسته ها را م

معماری دیجیتال

فن آوری دیجیتالی به معماران این امكان را می دهد که روند فعالیت های معماری خود را توسعه و ارتقا دهند.

هوش مصنوعی و معماری

در آینده ای نه چندان دور نود درصد معماران و افرادی که مسئول آموزش معماری هستند شغل خود را وابسته به هوش مصنوعی خواهند دانست.

معماری و فیزیک کوانتوم

در عصر حاضر علم و فلسفه دچار تحولات گسترده ای شده اند. بسياری از قوانين فيزیكی مربوط به فضا در حال حاضر توسط علوم فيزیك نوین زیر سوال رفته است و تعاریف جدیدی از فضا و زمان و ... در فيزیك کوانتوم ارائه شده است.

قفس نوری

امروزه بیشترین مصرف انرژی مربوط به مصرف برق در بخش ساختمان و به طور خاص ساختمان های مسکونی و عمده مصرف آنها مربوط به بخش روشنایی در ساختمانهای مسکونی است.

روشی خلاقانه برای کاهش مصرف انرژی ساختمان

استفاده از سیستم های تهویه مطبوع هوا و یا سیستم های گرمایشی با سوخت فسیلی و مصرف زیاد انرژی جهت تامین شرایط آسایش در داخل فضاهای مسکونی، به عنوان فرآیند ناکارآمد و در تقابل با اقلیم به شمار می رود.

پنجره های هوشمند

ساختمان هایی را تصور کنید که پنجره های آن مجهز به شیشه هایی است که با توجه به شدت تابش نور خورشید تیره و روشن می شوند.

شیشه های الکتروکرومیک

به تغییر رنگ بازگشت پذیر ماده که بر اثر اعمال جریان الکتریکی یا پتانسیل ایجاد می شود، عموما الکتروکرومیسم گفته می شود. به عنوان نمونه می توان به پنجره الکتروکرومیکی اشاره نمود که به صورت الکترونیکی، تیره و روشن می شود.

کاربرد مصالح هوشمند در معماری

مواد و مصالح هوشمند مصالحی هستند که می توانند با عملکردی هوشمندانه درمقابل تغییرات محیط، مانند موجودات زنده، خود را با شرایط محیطی منطبق سازند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب